Szkolenie ppoż – co daje?

Za każdym razem, kiedy podchodzimy do jakiegoś kursu, chcemy zdobyć wiedzę z określonego zakresu, która pozwoli nam osiągnąć pewien pułap eksperta z danej dziedziny. Czy podobnie jest w przypadku szkolenia ppoż? Co konkretnie daje nam takie szkolenie i czy nasza wiedza będzie wystarczająca, by na przykład poradzić sobie w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, kiedy wybuchnie pożar? Warto zauważyć, że są różne szkolenia przeciwpożarowe, jak chociażby porównując je ze sobą pod kątem czasu trwania.

Szkolenie ppoż i wiedza o wyjściach ewakuacyjnych

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że najważniejsze jest to, by poznać podstawy. To właśnie dzięki nim będziemy mogli umiejętnie się zachować w sytuacji, która będzie stanowić zagrożenie albo dla nas, albo też dla innych osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie. Przede wszystkim warto zauważyć, że dzięki szkoleniu ppoż będziemy mogli dowiedzieć się, gdzie znajdują się wyjścia ewakuacyjne. Jest o bardzo ważna wiedza, gdyż dzięki niej zamiast wpadać w panikę w razie gdyby wybuchł pożar, wystarczy skierować się do najbliższego wyjścia ewakuacyjnego.

Szkolenie ppoż i wiedza o gaśnicach

Poza tym ważne jest też to, by dowiedzieć się na szkoleniu ppoż, gdzie znajdują się urządzenia, za pośrednictwem których będziemy mogli poradzić sobie z ogniem, gdyby się pojawił. Im szybciej uda nam się dotrzeć do gaśnicy, tym szybciej będzie można opanować zagrożenie, o ile oczywiście ogień się za bardzo nie rozprzestrzenił. Niekiedy o tym, czy uda się ugasić pożar mogą decydować sekundy, dlatego też tak ważne jest to, by dokładnie wiedzieć, gdzie w danym budynku znajdują się urządzenia służące do gaszenia pożaru.

Na szkoleniu ppoż będziemy mogli również dowiedzieć się o tym, jakiego rodzaju zagrożenia wiążą się z wykonywaną przez nas pracą na danym stanowisku, na jakim jesteśmy w danym okresie zatrudnieni. Jest to bardzo istotny zakres wiedzy, ponieważ pozwala nam poszerzyć naszą świadomość w zakresie tego, czy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bezpieczną, czy niebezpieczną pracę wykonujemy na co dzień. W razie wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia ważne jest to, by poznać procedurę postępowania, by jak najszybciej udało się opanować trudną sytuację.

Podczas takiego szkolenia ważne jest też to, by kursant dowiedział się o tym, jak rozprzestrzeniają się pożary. Dzięki temu jeśli znajdziemy się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia, gdyby wybuchł pożar, będziemy potrafili odpowiednio zareagować, zamiast wpadać w panikę. Taka wiedza będzie szczególnie przydatna wtedy, gdy będzie dotyczyć konkretnego budynku, a więc miejsca pracy, w jakim wykonujemy na co dzień swoje obowiązki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *