Szkolenie BHP a obowiązki pracodawcy

Bardzo duża liczba osób marzy o prowadzeniu własnej firmy. W końcu wiążą się z tym wcale nie małe zarobki i możliwość bycia sobie panem i pracownikiem. Ale często zapominają o jednej ważnej rzeczy. Jakiej? Że prowadzenie firmy to nie tylko zalety i korzyści, ale również liczne obowiązki, o których muszą pamiętać gdy zatrudniają pracowników. Mamy do powiedzenia na ten temat kilka ważnych słów. Przede wszystkim na pracodawcy spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa zatrudnianym przez siebie osobom. Dotyczy to zarówno takiego stworzenia miejsca pracy, aby nie zagrażało ono nikomu, jak również o tym, że regularnie należy organizować szkolenie BHP dla pracownika. Już teraz możesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat.

Po co w zakładzie pracy organizuje się szkolenie BHP?

Odpowiedź wydaje się bardzo oczywista – po to, aby pracownikom nie groziło niebezpieczeństwo. Aby wiedzieli oni jak powinni wykonywać swoją pracę. Co jest w niej dopuszczalne, a czego pod żadnym pozorem nie wolno robić. To niezwykle ważne zagadnienia, mające bezpośrednie przełożenie na stan zdrowia zatrudnionych osób oraz prawidłowość i wydajność wykonywanej pracy. Pracodawcom w Polsce pozostawiono dużą dowolność w zakresie organizowania szkolenia BHP. Mogą oni samodzielnie je prowadzić lub korzystać w tym celu z ofert firm zewnętrznych. Sposób rozliczania się za taką usługę w niczym nie różni się od innych form współpracy między firmami.

Firma prowadząca szkolenia BHP wystawia zamawiającemu fakturę, a ta dokonuje jej zapłaty w określonym czasie. Oczywiście jeśli ma się zamiar współpracować z firmami, których reputacja jest dobra na rynku, nie można zapominać o tym, aby z dużym wyprzedzeniem dokonać rezerwacji takiego terminu szkolenia. Pozwoli to uniknąć wielu przykrych niespodzianek – na przykład kiedy się okaże, że szkolenie może się odbyć dopiero po kilku tygodniach od czasu, gdy ważność dotychczasowego szkolenia straciła ważność. Poza tym firmy szkoleniowe, które szanują swoich klientów najczęściej same im się przypominają z dużym wyprzedzeniem, wiedząc że dzięki temu łatwiej mogą ułożyć sobie pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *