Praca na morzu i BHP

Praca w zawodzie marynarza jest na pewno bardzo ciekawa, emocjonująca, ale i niebezpieczna. To nie tylko przyjemność związana z podróżowaniem statkiem, ale przede wszystkim wielomiesięczna rozłąka z rodziną, a także praca w trudnych i niebezpiecznych warunkach, których przecież na każdym statku jest pod dostatkiem. Osoby, które mimo wszystko chcą podjąć prace na dużych frachtowcach, kontenerowcach lub promach, muszą posiadać odpowiednie przygotowanie zawodowe. Można go zdobyć, odbywając szkolenia bhp w Gdyni, organizowane przez doświadczone ośrodki szkoleniowe.

Niestety praca na statku bardzo się różni od wykonywania innych zawodów. Przede wszystkim jest wymagająca dobrej kondycji fizycznej, koordynacji ruchowej, a ponadto marynarz powinien posiadać odpowiednie predyspozycje zawodowe do pracy na wysokości, w ciemnościach, a także w warunkach sztormu.

Jak się upewnić czy praca na morzu jest dla ciebie? Najlepiej to zapisując się na szkolenia bhp w Gdyni.

Możesz się na niego udać z własnej woli, a może również skierować cię na niego twój pracodawca, jeśli uzna że masz szansę podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Jakie zagadnienia będą poruszane podczas takiego szkolenia? Czego możesz się dowiedzieć w jego trakcie? Przede wszystkim omawiane będą takie rzeczy jak rodzaje zagrożeń, które występują na tym stanowisku. Czy to marynarz czy rybak na kutrze, największym niebezpieczeństwem jest możliwość wypadnięcia poza burtę. To oznacza duże ryzyko utonięcia. Podstawowym zatem warunkiem do podjęcia pracy na morzu jest umiejętność pływania. Trzeba jednak liczyć się z tym, że nie zawsze może ona nam pomóc. Tak będzie wtedy, kiedy woda jest bardzo wzburzona lub występują w niej wiry. Wymagająca jest również obsługa wielu różnych urządzeń i maszyn, z którymi na każdym kutrze mamy do czynienia. One również będą szczegółowo omawiane podczas szkolenia BHP – uczestnicy będą mogli także nauczyć się ich prawidłowego obsługiwania, tak aby praca była wykonywana sprawnie i bezpiecznie.

Zaplanuj szkolenie BHP w swojej firmie: https://bhp-praktyk.pl/szkolenia-bhp-w-gdyni/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *