Kompleksowa organizacja szkolenia BHP Bydgoszcz

Szkolenia BHP są potrzebne w niemal wszystkich firmach, zatrudniających pracowników. Oczywiście to zawsze spore wyzwanie logistyczne i organizacyjne, aby takie szkolenie przygotować. O czym należy pamiętać, jeśli planujemy przygotowanie szkolenia BHP Bydgoszcz?

Pierwsza  z tych rzeczy to przygotowanie programu szkolenia. Jak łatwo się domyślić, jest to bardzo odpowiedzialne wydarzenie, które powinno być przeprowadzone wg ścisłego schematu. Jeśli nie prowadziłeś nigdy takich spotkań, a tym bardziej nie czujesz się biegłym w poruszanym temacie, konieczne jest staranne przygotowanie się do niego. Jak to osiągnąć? Albo poświęcając wiele czasu na lekturę specjalistycznych książek lub prasy, albo powierzenie tej czynności osobom, które dobrze się na tym znają.

 

Kolejna rzecz, bez której żadne szkolenia BHP Bydgoszcz nie mogą się odbyć, to zadbanie o miejsce, w którym spotkanie się odbędzie.

Najlepszym wyborem są oczywiście sale konferencyjne. Zapewniają wówczas wystarczającą ilość miejsca, są wygodne, wyposażone we wszystko co potrzebne, a dodatkowo nie trzeba się martwić o ich wyposażenie. Wynajmowaniem sal konferencyjnych na różnego rodzaju szkolenia i sympozja zajmują się hotele oraz specjalne ośrodki konferencyjne. Koszt wynajęcia takiej sali uzależniony jest od jej wielkości, wyposażenia i długości wynajmu.

Dodatkowo, w cenę najmu mogą wchodzić dodatkowe opcje, takie jak wyżywienie dla uczestników lub inne usługi cateringowe. Średni koszt najmy waha się w granicach 1000 złotych za jedną salę. Większe zniżki można uzyskać wtedy, kiedy decydujemy się na wynajem w tak zwanym martwym sezonie. Wówczas rabaty mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent.

Jeżeli w twoim mieście nie ma hotelu, szkolenie BHP może być przeprowadzone w innych miejscach, dysponujących wystarczająco dużą powierzchnią biurową. Często firmy decydują się na wynajęcie sal lekcyjnych w szkołach lub auli na uczelniach wyższych. Zaletą tych ostatnich jest wyposażenie ich w niezbędne akcesoria – nagłośnienie oraz system wizyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *