Czy warto zrobić kurs na wózek widłowy w Poznaniu?

Każdego roku rynek pracy szybko się zmienia i głównie z tego względu pracownik musi dostosować się do nowych warunków. Nawet jeśli aktualnie mamy pracę na pełny etat, to nigdy nie możemy być pewni jej stabilności.

Warto więc regularnie podnosić swoje kompetencje i inwestować w rozwój kwalifikacji. Obecnie jednym z najbardziej pożądanych certyfikatów na rynku zatrudnienia jest kurs na wózek widłowy.

Dlaczego kurs na wózek widłowy w Poznaniu jest tak popularny?

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na to, aby zdobyć uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych. Większość osób wybiera się na taki kurs głównie ze względu na to, że można później uzyskać dobrą pracę, ze znacznie wyższym wynagrodzeniem niż standardowy pracownik na etacie.

Zarówno w Polsce, jak i za granicą wiele firm poszukuje pracowników, którzy mają takie umiejętności. Transport wózkami widłowymi jest niezbędny praktycznie w każdej firmie, dlatego osoby posiadające taki certyfikat potrzebni są w wielu różnych branżach. Bardzo szybko uzyskamy zatrudnienie w magazynach, halach produkcyjnych oraz w zakładach pracy.

W jaki sposób zdobyć certyfikat do kierowania wózkiem widłowym?

Żebyśmy mogli zdobyć zatrudnienie w firmie oferującej pracę na stanowisku wózka widłowego, musimy nabyć odpowiednią wiedzę, umiejętności i kwalifikacje, które zostaną potwierdzone odpowiednim certyfikatem. Kurs na wózek widłowy w Poznaniu można zdobyć tylko na odpowiednim szkoleniu, które kończy się egzaminem.

Podczas kursu zdobędziemy niezbędne informacje na temat obsługi tej maszyny, jej budowy oraz obowiązujących przepisów BHP. Szkolenie zagwarantuje nam uzyskanie kompleksowej wiedzy, zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym.

Żeby zdobyć dokumenty uprawniające do obsługi wózka widłowego, musimy ukończyć specjalny kurs, a następnie zdać odpowiedni egzamin, który prowadzony jest przez egzaminatora wyznaczonego z Urzędu Dozoru Technicznego.

Na co zwrócić uwagę wybierając kurs na wózek widłowy w Poznaniu?

W Poznaniu możemy znaleźć wiele firm oferujących kursy na wózki widłowe. Ważne jest więc to, aby zdecydować się na konkretną i sprawdzona firmę, która zatrudnia wykwalifikowanych i doświadczonych szkoleniowców, dzięki czemu szybko zdobędziemy odpowiednią wiedzę i umiejętności pozwalające bezpiecznie kierować taką maszyną.

Kompletny kurs na wózki widłowe w Poznaniu powinien zawierać:

 • część teoretyczną i praktyczną,
 • szkolenie pokazujące jak wymienić butlę z gazem,
 • przeprowadzanie badań lekarskich i psychotechnicznych,
 • opłatę egzaminacyjną,
 • organizacje egzaminu,
 • certyfikat wystawiony w języku polskim oraz angielskim.

Na szkoleniu kursant zdobędzie wiedzę na temat:

 • prawidłowej obsługi wózka widłowego,
 • budowy takiej maszyny,
 • możliwości wykorzystania pod dachem i w terenie,
 • czynności, które należą do obowiązków operatora przed i po zakończeniu pracy,
 • przepisów BHP,
 • zakresu pracy operatora urządzenia.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc zapisać się na kurs wózka widłowego?

Dość krótka i niezbyt skomplikowana jest lista warunków, jakie musimy spełnić, aby zapisać się na kurs. Najistotniejsze jest to, aby mieć co najmniej podstawowe wykształcenie i ukończone 18 lat.
Zrób kurs na wózek widłowy w Poznaniu -> https://kursnawozekwidlowy.pl/

Należy także zdobyć zaświadczenie od lekarza o przeciwwskazaniu do wykonywania pracy na tym stanowisku oraz przejść niezbędne badania lekarskie, które zezwalają na obsługę wózka widłowego.

Niektórzy zastanawiają się nad tym, czy żeby kierować wózkiem widłowym należy posiadać prawo jazdy. Odpowiedź brzmi: nie, ponieważ można obsługiwać taką maszynę bez konieczności posiadania prawa jazdy.

Dodatkowe informacje na temat kursów na wózki widłowe.

Warto wiedzieć o tym, że raz uzyskany certyfikat na wózki widłowe jest bezterminowy i posiadamy go na całe życie. Prawo jazdy nie jest wymagane do tego, aby przystąpić na kurs i tak samo odebranie go nie ma wpływu na pozwolenie kierowania taką maszyną.

Istotne jest to, aby mieć świadomość tego, że rozładowywanie wózkiem widłowym towaru na ulicy, wymaga już posiadania prawo jazdy kategorii B. Dodatkowo w takiej sytuacji musimy posiadać zezwolenie do kierowania wózkiem widłowym, a maszyna musi być sprawna pod względem technicznym i spełniać wymogi dotyczące rozporządzenia Ministra Infrastruktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *